- Jižní Korea
- Tchaj-wan
- Filipíny
- Nepál
- Srí Lanka
- Izrael
- Kambodža
- Vietnam
- Laos
- Myanmar
- Omán
- Spojené arabské emiráty
- Katar
- Kuwait
- Bahrain
- Thajsko
- Sýrie
- Jordánsko
- Libanon
- Iran
- Jemen
- Tadžikistán
- Turecko
- Turkmenistán
- Uzbekistán
- Kyrgyzstán
- Indie
- Bangladéš
- Bhútán
- Malajsie
- Brunej
- Arménie
- Azerbajdzan
- Gruzie
- Saúdská Arábie
- Mongolsko
- Singapur
- Východní Timor
- Severní Korea
- Irák
- Afganistán
- Pakistán
- Japonsko
- Okinawa dep. Japonsko
- Palestine dep. Israel
- Hong Kong dep. China
- Irian Jaya dep. Indonesia
- Kashmir dep. Indie
- Macao dep. China
- Nakhichevan dep. Azerbajdžán
- Sibiř dep. Rusko
- Sikkim dep. Indie
- Tibet dep. China
- Indonésie
- Čína
- Abcházie dep. Gruzie/Rusko
- Kazachstán
CT-85 Zajezd do Ciny, Tibetu a Hong Kongu
Termin cesty: 24.10. – 16.11.1985
PROGRAM:
Dne 24.10. odletam z Los Angeles do Tokya v JAPONSKU, kde jsem vsak jen pres noc z 25. na 26.10. Toho 26.10. pokracuji v letu do CINY, kde navstevuji Peking (jeho Zakazany palace a dalsi historicka mista), dale let do Chengdu (tam pestuji pandy). Mezi 31.10. a 6.11. travime v TIBETU po letu z Chengdu do Lhasy. Z ni jedeme autobusem do Xigaze, kde jsme prijati panchen lamou, pak navrat busem do Lhasy. V Tibetu jsme navstivili mnoho budhistickych chramu. Let zpet do Chengdu a nocnim vlakem do Xian-u, abychom tam videli ty hlinene vojaky. Pak let do Sanghaje, pak Guilin-u a Kanton-u (Guangzhou). Poslednich 2,5 dne jsme byli v HONG KONGU, ktery tehdy byl jeste britskou kralovskou kolonii. Odtud jsme odleteli 16.11. pres Tokyo do LAX, kde jsme byli jeste ten den.
Cestovni kancelar: Hemphill Harris (s pomoci mistni americke cestovni kancelare). Ubytovani vetsinou ve velmi dobrych hotelech.
Ucast: Cestoval jsem s asi 15 americkymi turisty. Nas vedouci se narodil na Filipinach, k tomu jsme meli 2 cinske pruvodce a nekdy jeste mistni.
MC-10 Mongolsko a Čína (Beijing) výlet
Termin cesty: 26.6 – 16.7. 2010
PROGRAM:
Casne rano 26.6. jedu autem z pujcovny z Visty na letiste do Los Angeles. Letadlem United Airlines letim z LAX pres San Francisko do Pekingu v CINE, kde jsem odpoledne 27.6. Po noci v hotelu, nase skupina odleta z Pekingu do Ulanbataru v MONGOLSKU 28.6., kde jsme v poledne. Pristi den je prohlidka mongolskeho hlavniho mesta. Navstevujeme budhisticky klaster Gandan a po nem prirodovedecke muzeum s kostrami dinosauru, ktere byly nalezeny v Mongolsku. Vecer se zucastnujeme koncertu mongolske hudby a zpevu vcetne zpevu. Zpěv zacina az v zaludku. Dalsi rano navstevujeme Mongolske historicke museum, abychom se seznamili s oblecenim a vybavenim domu mongolskych kmenu. Odpoledne si prohlizime Letni a Zimni palace budhistickych vladcu, pred komunistickou erou.
Vecer 30.6. letime z Ulanbataru do pouste Gobi. Pristavame ve meste Dalanzadgad. Ubytovani je v jurtach (zde zvanych “ger”) v Dungenee Ger Camp. Jurty jsou prostorne s nekolika postelemi. V tomto kempu jsme po dvou v jurte, ale ve vsech pristich jsme my jednotlivci v kazde jurte sami. Dalsi den jedeme autobusem na zapad pohorim Gobi Altai. Prijizdime k Hogar Sands (Hogar pisky), jez jsou 180 km dlouhy pruh dun. Pozdeji vidime mesto Bayandalay postavene z mnoha jurt. Do Juulchin Gobi Ger Camp-u prijizdime odpoledne. K veceru je jizda na bacrian (dvouhrbych) velbloudech. Mame moznost podivat se do jurt mistnich lidi. Maji v nich i televizory, ktere napajeji ze solarnich baterii. Pristi rano jedeme kolem mesta Bulgan . Pred polednem prijizdime k Bayanzag (Horici skaly) zname naleziste kosti a vajec dinosauru, ktere jsme videli v muzeu v Ulanbataru. Dostaly jmeno dle cervene barvy zdejsi pudy. Odpoledne jsme zpet v Dungenee Ger Camp-u, kde jsme spali jednu noc pred dvema dny. Dalsi rano jedeme do udoli Yol a Gurvansaikhan narodniho parku, kde je misto s ledem cely rok. Vecer odletame zpet do Ulanbataru, kde prespavame.
Čti dál
NK-12 Zajezd do Severni Koreje a Ciny (Peking)
Termin cesty: 19.9. – 1.10. 2012
PROGRAM:
Rano 19.9. jedu taxikem z domu me sestry a jejiho manzela na prazske letiste. Zde se schazi cela skupina cestovatelu. Odtud s Austrian Airlines pres Viden do Pekingu v CINE, kde pristavame casne rano 20.9. mistniho casu. Po zanechani zavazadel v nasem hotelu jdeme pesky na namesti Tiananmen, a pak si individualne prohlizime “Zakazane mesto.” Odpoledne pokracujeme prohlidku mesta autobusem. Zastavujeme se u Bubnove a Zvonove veze, kde jsem predtim nikdy nebyl.
Odpoledne 21.9. letime z Pekingu do hlavniho mesta SEVERNI KOREJE, Pchjongjangu. Behem jizdy z letiste se zastavujeme u “Vitezne brany.” Pristi den je prohlidka Pchjongjang-u. Prvni zastavka je na namesti Kim Il Sena tvorene dulezitymi budovami. Pozdeji navstevujeme nejvyznacnejsi budovu, “Knihovnu.” Behem dalsi prohlidky vidime sochy Kim Il Sena a Kim Jung Il-a na konich. Dale obrazovou galerii. Odpoledne se vezeme 4 stanice metrem a navstevujeme “Vez Juche,” odkud je 360 stupnu vyhled na mesto. Pak jiz mimo mesto se zastavujeme v miste, kde se narodil Kim Il Sen. Je zde male muzeum. Na noc jsme ve Spa hotelu v lese.
Čti dál
WC-16 Zapadni Cina (Western China)
Termin: 22.4. – 5.5.2016
PROGRAM:
Vecer 22.4.2016 odjizdim z Visty autem z pujcovny na letiste do Los Angeles. Po pulnoci odtud letim 14,5 hodiny do Guangzhou (Kantonu) v Cine, kam priletam brzy rano 23.4. (dik 180 poledniku). Dalsim letadlem pak letim jeste 2 hodiny do mesta Xian-u. Zde mne a dalsiho clena nasi skupiny bere mistni pruvodkyne na prohlidku svetove znamych Terracotta Soldiers. Poprve jsem je videl v roce 1985, ale od te doby jich bylo odkryto mnohem vice.
Dalsi den odletam s 5ti americkymi turisty do mesta Dunhuang, kde si behem dvou dnu prohlizime mesto, Magao jeskyne a Cinskou zed z doby Han v jeho blizkosti. Pokracujeme jizdou vlakem do mesta Turpan v cinske nejzapadnejsi a nejvetsi provincii Xinjiang s jeho neklidnym uighurskym moslemskym obyvatelstvem. Zde navstevujeme mesto a jeho okoli s Bezkli Tisic Budha jeskyni, Hrobku Astana, ruiny starovekeho mesta Qocno a dalsi. Pristi den nahlizime do jineho starovekeho mesta Jiaohe, Muzeum studen v Karez-u a Sugong minaret. Odpoledne jedeme autobusem z Turpan-u do hlavniho mesta provincie Urumqi. Je to zive mesto s nekolika miliony obyvatel. Odtud jizda autobusem do hor Tien Shan a navsteva krasneho Xinjiang regionalniho musea. Vecer let do mesta Kashgar, jez bylo vyznamnou zastavkou na Hedvabne stezce. Odtud podnikame dvoudenni cestu po Karakumske silnici az k hranici s Pakistanem.
Posledni dva dny travime lety z Kashgaru do Guangzhou a z Guangzhou do Los Angeles, kam priletam vecer 5.5. Autem z pujcovny jedu domu do Visty.
Cestovni kancelar: Spiekermann Travel Service
Kdo se zucastnil: 6 americkych turistu
CIN-17 ČÍNA
Termin cesty: 16.9. – 30.9.2017
PROGRAM:
Dne 16.9. 2017 jedu autem z pujcovny z Visty na letiste do Los Angeles. Nastupuji do letadla Air China a letim 12 hodin do Pekingu v CINE,. Tam pristavam diky Datovemu poledniku vecer 17.9. Odkud jeste pokracuji 2-hod. letem do Sanghaje, kde se nase skupina cestovatelu setkava v hotelu.
18.9. je prohlidka mesta, ve kterem zije 25 milionu obyvatel. Nejprve navstevujeme “Bund” (rada velkych budov) na brehu reky. Od me predesle navstevy v roce 1985 vyrostl cely “manhattan” mrakodrapu na jejim opacnem brehu. Pozdeji prochazime “Stare mesto” s “Yu Yuan zahradou” a navstevujeme “Muzeum hedvabi.” Nekteri z nas vidi vecer cinske predstaveni.
Čti dál